Jaki wałek do farby lateksowej?

Farby lateksowe

Farby lateksowe używane są głównie po to, aby stworzyć na ścianie zmywalną powierzchnię, odporną na ścieranie w miejscach, gdzie codziennie takie zabrudzenia mogą powstać. Powłoka farby lateksowej jest łatwiejsza do czyszczenia, może mieć lekki do mocnego połysku.

Nie musisz być wykwalifikowanym malarzem, aby pomalować ściany taką farbą. Pamiętaj, aby ściana była dobrze przygotowana do malowania.
Sprawdź, czy tynk jest odpowiednio mocny, jeżeli na ścianie są pęknięcia, to zabezpiecz je za pomocą taśmy antyrysowej, zaszpachluj te miejsca a następnie wyczyść je papierem lub gąbką ścierną i oczyść ścianę z kurzu. 
Dobrze jest przed malowaniem zagruntować ścianę, ma to na celu wzmocnić i wyrównać powierzchnie po to, aby malowana ściana równomiernie pokryła się farbą. Gruntowanie wykonaj staranie, ponieważ często się zdarza, że malarze nie robią tego dokładnie i farba nie kryje dostatecznie lub przebija. 
Do malowania wybierz wałki, które dobrze wchłaniają farbę i równomiernie ją rozprowadzają.


Jaki wałek do lateksów?

Z naszej oferty możemy polecić Ci dwa wałki, które doskonale poradzą sobie z tymi farbami.
Pierwszy to PAINTEX 

wałek do farby lateksowej

Wałek który jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które rozpoczynają przygodę z malowaniem lub robią to sporadycznie.

Bardzo delikatna tkanina, dobrze wchłania farbę, równomiernie ją oddaje i nie tworzy zacieków. Boki wałka fazowane, co ułatwia równe rozprowadzenie farby i zapobiega tworzeniu się równoległych pasków na ścianie.
Dodatkowym atutem jest znikome rozbryzgiwanie farby podczas pracy,  wałek ten praktycznie nie chlapie.

Innym wałkiem, którego możemy polecić profesjonalistom, jest FIBRALON.


rolka do malowania farbami lateksowymi
Wykonany z tej samej tkaniny co paintex, ma podobne właściwości, jednak o dłuższym włosie, co sprawia, że wałek więcej nakłada farby i jest bardziej wydajny.